Ondříkovo Chilli

Hobby projekt Ondříkovo chilli - pálivá omáčka vznikl během jednoho listopadového odpoledne. Co dělat s hromadou vypěstovaných chilli papriček? Po chvilce dumání bylo jasno. Zomáčkovatět! Chvilka brouzdání po internetu dala vzniknout první švestkové omáčče. Byla moc dobrá, ovšem pálivost byla na takové úrovni, že ji nikdo z okolí nebyl schopen pozřít. Tedy kromě Ondříka ;-) A tak začalo experimentování s pálivostí a s dalšími příchutěmi. Co si budeme povídat, švestka je sice luxusní, ale vyrábí to každý. Chtělo by to něco jiného, zajímavějšího...

V současné době patří do portfolia Ondříkovo chilli takové příchutě jako Pečená paprika, Červená cibule, Jablko, Meruňka, Brusinka a samozřejmě standardní Švestka. Recepty prošly několikaletým vývojem a v současné době se jejich pálivost ustálila na termínu "chilli pro každého". Tedy téměř pro každého. Nicméně nečekejte žádné brutální orgie. Jediná omáčka z této řady vyčnívající je mix Švestka-Brusinka, která je označena jako "extra pálivá". Tedy v poměru k ostatním. Ta by mohla uspokojit i trochu náročnější konzumenty.

Zaujala vás Pečená paprika nebo snad Červená cibule? Není divu! Ptáte se, kde se dají sehnat? Je to jednoduché...vlastně nikde :-) Ondřík vyrábí jen pro své vlastní potřeby, pro své kamarády a známé. V žádné distribuční síti Ondříkovo chilli nenajdete a nekoupíte. Máte ale štěstí. Organizátoři Plechové huby jsou mými přáteli a tak dostanou pár kousků Ondříkovo chilli do tomboly :-) A pokud vám to nestačí, tak zkuste facebook stránku Ondříkovo chilli.

Pěkný pálivý den!